Пелистер го победи Вардар

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Пелистер го порази Вардар во Скопје со резултат 2:3 во рамките на 34 коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ).

Во вечното дерби помеѓу Вардар и Пелистер, гостите со гол во судиското надополнување стигнаа до победа  и го напуштија дното на табелата.

 

 

Share.