Пелистер го победи грчки ПАОК во затворен пријателски меч

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Битолски Пелистер го искористи празниот период до недела кога во Скопје ја играат четвртфиналната група од Купот на Македонија, и одиграа пријателски натпревар против грчки ПАОК кого го совладаа со 31-26 (13-12).

Натпреварот се играше без присуство на публика, па битолчани беа скратени од можноста да ги видат квалитетите на двата тима. Избраниците на Томче Петрески ја наметнаа својата игра на почетокот од второто полувреме и заслужено се радуваа на победата.

Tомислав Јагуриновски беше најефикасен со осум голови, Жарко Чуриќ постигна шест, Реваз Чантурија беше автор на четири гола.

Share.