Пелистер и Еурофарм ги дознаа групите од Купот на Македонија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Денес во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на осмкинафиналните групи на Купот на Македонија во машка конкуренција. Носители во групите беа Вардар, Металург и двете најдобро пласирани екипи од есенскиот дел на првенството (Еурофарм Работник и Бутел Скопје). Четири групи се со по четири екипи, победниците ќе се пласираат на завршен турнир.

Група 1 (домаќин Еурофарм Работник):
Астраион
Охрид 2013
Еурофарм Работник
Вардар Јуниор

Парови за осминафинале:
Астраион – Вардар Јуниор
Охрид 2013 – Еурофарм Работник

Група 2 (домаќин Металург):
Радовиш
Металург
Јуниор К.В
Пролет 62

Парови за осминафинале:
Радовиш – Пролет 62
Металург – Јуниор К.В

Група 3 (домаќин Бутел Скопје):
Тиквеш
Пелистер
Бутел Скопје
ГРК Борец

Парови за осминафинале:
Тиквеш – ГРК Борец
Пелистер – Бутел Скопје

Група 4 (нема домаќин):
Вардар
Струга
Металург 2
Прилеп

Парови за осминафинале:
Вардар – Прилеп
Струга – Металург 2

Натпреварите ќе се играат на 20 и 21 април.

Share.