Пелистер му се придружи на Еурофарм во полуфиналето на Купот

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Пелистер е третиот патник на завршниот турнир од Купот на Македонија, откако битолчани со убедливи 22-31 го совладаа Бутел на битолчанецот Игор Котевски во финалето на четвртфиналната група во Скопје.

БУТЕЛ СКОПЈЕ – ПЕЛИСТЕР 22:31 (8:15)

БУТЕЛ СКОПЈЕ:

Блажевски, О. Трајковски, Лазароски 1, М. Трајковски 1, А. Димовски 2, Коловски 2, Георгиевски 2, С. Николовски, Б. Николовски, Р. Димовски, Маркудов, Печенковски 5, Стоилевски 5, Василевски 2, Стојановски 1, Андовски.

ПЕЛИСТЕР:

Рајичиќ, Брауновиќ, Јовановски, Петров 4, Јагуриновски 4, Маџовски 3, Рајатовски 3, Чантурија 4, Димитровски 3, Чуриќ 2, Орјоникидзе 6, Митревски, Ивановски 1, Митиќ, Тодоровски, Велјановски 1.

 

Share.