Пелистер потпиша со Црногорецот Поповиќ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Милан Поповиќ е првото летно засилување за РК Пелистер, предводен од тренерот Томе Петрески. Црногорскиот репрезентативец Поповиќ е роден во Цетињe, a својата кариера ja започна во матичниот клуб Ловќен Во сезоната 2013/14 левото крило имаше забележителен настап со Ловќен во СЕХА Лигата, до 2015 кога прави трансфер во унгарскиот тим КС Ваци .Настапувајќи за унгарскиот тим,Поповиќ беше меѓу најдобрите стрелци во унгарската лига и прв стрелец во екипата со 108 постигнати голови.

Share.