Пелистер со предност ќе патува во Струмица во Куп полуфиналето

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Пелистер и Академија Пандев на 11 април во Струмица ќе решат која екипа ќе игра во финалето на Купот, откако во првиот полуфинален натпревар во Битола, пелистерци славеа со 2-1 (0-1).

Гостите поведоа со голот на Атанасов, а Пелистер во вториот дел направи пресврт преку Маневски и Илијовски.

Во вториот полуфинален натпревар, Шкендија и Ренова играа без победник, 1-1.

Share.