Пелистер шокиран пред своите гледачи од Академија Пандев

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Попладнево се одиграа дуелите од 33. прволигашко коло. Шкупи и Вардар испуштија победи откако Скопје и Ренова погодија во финишот од натпреврите. Пелистер на домашен терен загуби од Академија Пандев со 1-3 во претпоследниот домашен натпревар во сезоната.

33 – коло

Пелистер – А.Пандев 1-3

Скопје – Шкупи 1-1

Работнички – Победа 4-2

Ренова – Вардар 1-1

Силекс – Шкендија 1-3

Тaбела: 

1.Шкендија 82

2. Вардар 53

3. Силекс 46

4. Работнички 45

5. А.Пандев 42

6. Ренова 41

7. Шкупи 39

8. Скопје 32

9. Победа 32

10. Пелистер 31

Share.