Пендаровски ѝ посака успех на Тамара на Евросонг

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

„Со Бети и’ посакавме успех на Tamara Todevska и нејзиниот тим во финалната вечер на Песна на Евровизија.
Само напред девојко, земјата се гордее со твојот успех!
Vote proudly #08 #proud #teamtamara #mkd 🇲🇰“ вака на својот Фејсбук профил и посака среќа на Тамара вечерва на Евровизија, претседателот на државата Стево Пендаровски.

Share.