Петровски: Добро знаеме од каде доаѓа опасноста од Норвежаните (ВИДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Еурофарм Работник го очекува двобојот со норвешкиот тим Филинген Берген во осминафиналето на Челинџ Купот. Првиот меч се игра в сабота во салата „Младост“, а македонскиот претставник е пред голем предизвик. Десниот бек Михаил Петровски смета дека Филинген е добро анализиран и тој и неговите соиграчи ќе играат на победа.

Share.