Пожар во кулата на Трамп, едно лице загина

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Еден човек загина, а четворица пожарникари се полесно повредени во пожар што синоќа избувна во стан на 50-от кат на кулата Трамп во Њујорк.

Жртвата -67-годишен маж, бил пронајден во бесознание во станот што горел, и подоцна починал во болница, соопшти полицијата.

Во гаснењето на пожарот учествувале околу 200 пожарникари.

Share.