Пожар го зафати забавниот парк Европа во Германија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Голем пожар избувна во познатиот парк „Европа“ во германскиот град Руст. Во пожарот изгореле неколку тематски содржини и едно складиште, но нема жртви или повредени лица.

Причините за пожарот, што започнал во тематската содржина „Пиратска пештера“, засега не се познати.

Медиумите јавуваат дека од паркот биле евакуирани оклу 22.000 луѓе.

Share.