Попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето денеска сончево со умерена облачност, од пладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Утринските температури од 9 до 16, а дневните од 26 до 32 степени. УВ=7.

За време на викендот во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално процесите ќе бидат поинтензивни со засилен ветер и услови за појава на град. Локална нестабилност ќе има и во почетокот на наредната седмица, особено во вторник.

Share.