Попладне со дожд, а на повисоките планини со снег

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер од јужен правец.

Попладне и кон крајот на денот ќе има локални врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег, претежно во западните делови од земјава.

Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 13 степени.

Утре претпладне облачно со локални врнежи од дожд, а на повисоките планини со снег. Попладне врнежите ќе престануваат и ќе има намалување на облачноста. Ќе дува слаб северозападен ветер.

 

Share.