Почина легендарниот холивудски глумец Берт Рејнолдс

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Популарниот холивудски глумец, Берт Рејнолдс, почина во 82 година од животот.

Тој ја започнал кариерата во педесетите години од минатиот век, и има снимено многу филмови и серии.

Во моментот на неговата смрт бил ангажиран за филмот на Квентин Тарантино, ,,Беше еднаш во Холивуд“.

Рејнолдс е најпознат по улогата на бандит во акциската комедија ,,Смоки и бандитот“ од 1977.

Share.