Претежно облачно време, наместа со дожд

Времето денеска претежно облачно. На места ќе има појава на краткотраен дожд, претежно во југоисточните и западните делови.

Утринските температури од 7 до 16 степени, дневните од 17 до 25, во Битола до 21 степен.

Утре променливо облачно, со појава на локален дожд претежно во крајните западни и крајните источни делови. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Утре утринската во во Битола до 11, а дневната до 22 степена.

Сподели