Претпладне сончево, попладне со дожд

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. УВ=8

Утринските од 11 до 19, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 26 до 34 степени.

Утре во попладневните часови во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Во вторник ќе има извесно преодно стабилизирање на времето.Од среда се очекува повторно нестабилно време со пороен дожд и грмежи. До среда дневните температури ќе бидат во пораст, а од четврток ќе бидат во опаѓање.

Share.