Приведен оти илегално ја преминал границата кај Стење

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 14.03.2019 година околу 05,20 часот, од страна на патрола од Полициската станица за Граничен премин “Стење“ кај месноста „раскрсница за с.Стење“ било забележано патничко моторно возило џип “Мицибуши“ со бугарски национални ознаки управувано од 56 годишно лице од Р.Албанија.

По извршените проверки било констатирано дека тој остварил илегален влез во Р.С.М. поради што истиот бил приведен во Полициската станица за Граничен премин “Стење“ за понатамошна постапка.

Share.