Приведен прилепчанец за полов напад врз 11 годишно девојче

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 01.06.2018 година во 13,00  часот во Полициската станица Прилеп, мајка пријавила дека на 31.05.2018 година околу 09,00 часот нејзината 11 годишна ќерка отишла на гости кај нејзината другарка каде што од страна на 39 годишниот татко на другарката и биле извршени полови дејствија. Тој бил приведен во полициска станица. Бил извршен увид и се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот, соопшти МВР.

Share.