Прилепчанец извршил полов напад врз пет годишно девојче

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 10.07.2018 година во 16,00 часот 23 годишна жена пријавила дека истиот ден околу 12,30 часот во Прилеп додека нејзината петгодишна ќерка си играла на улица , 70 годишно лице врз детето извршило полови дејствија. По пријавата од страна на полициски службеници тој бил приведен и задржан во Полициската станица Прилеп за понатамошна постапка.

Share.