Притвореник утрово се обесил во битолскиот затвор

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Утрово околу 6 часот во Затвор Битола, од страна на вработен во затворот, во Одделението за притвор пронајден е обесен И.Д.(54). Смртта е констатирана од страна на лекар од Брза помош. Од страна на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција. Увидот е во тек, соопшти МВР.

Share.