Притворен битолчанец кај кој е пронајден хероин

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Секторот за внатрешни работи Битола до Основното Јавно обвинителство во Битола поднесе кривична пријава против Б.Е (55) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање на промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прокурсори” казниво по член 215 од Кривичниот Закон на Р.Македонија.
Пријавениот на почетокот на Април 2018 год. од непознато лице неовластено набавил наркотична дрога „Хероин“ која ја препаковал во помали паковки и неовластено му ја нудел на продажба на лица наркозависници на подрачјето на Битола.  Полицијата одзела 243 гр. хероин. На пријавениот му е одредена мерка притвор во траење до 30 дена.

 

Share.