Пријавена за исчезната 21 годишна девојка од Кичево

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 29.03.2018 година во 13,20 часот во Полициската станица Кичево, Р.А. (66) пријавил дека на 27.03.2017 година околу 09,00 часот од домот во непознат правец се оддалечила неговата ќерка Л.А. (21). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, соопшти МВР.

Share.