Продолжува рочиштето за „Поткуп“

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи рочиштето за случајот „Поткуп“, предмет во кој актуелниот премиер Зоран Заев се товари дека додека бил градоначалник на Струмица барал поткуп од околу 160 илјади евра од струмичкиот бизнисмен Иван Николов Сачевалиев, за легализација на градежно земјиште.

За денеска е закажан распит на премиерот Заев и презентирање на доказите на неговата одбрана.

Share.