Продолжува судењето на Заев за „Поткуп“

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев дека како градоначалник на Струмица барал поткуп од околу 160.000 евра од струмичкиот бизнисмен Иван Николов Сачевалиев за легализација на градежно земјиште.

За денеска е предвидено исказ да даде Николов Сачевалиев кој на претходното рочиште на 6 март не присуствуваше, бидејќи наводно не бил уредно поканет. Исто така, треба да бидат прегледани и доказите и ЦД-та.

Share.