Производите на Runners во новоотворена продавница во Битола

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

RUNNERS е бренд кој ви нуди асортиман за секаква спортска опрема вкучувајќи реквизити и дополнителна опрема за сите спортови, како и гардероба и обувки.

Брендот има изграден идентитет и имиџ како на македонскиот така и на меѓународниот пазар со својот квалитет, услуги и пристапни цени. Како гаранција за тоа е наградата која овој бренд ја доби за најдобра услуга и најголем асортиман на спортска опрема во главниот град на Македонија Скопје.

Најголемиот македонски интернационален фудбалер е еден од најпочитуваните пријатели и поддржувачи на Runners. Од компанијата велат дека се среќни што токму Горан Пандев е заштитното лице на Runners и амбасадор на спортот и здравиот начин на живеење.

Производите на Runners освен во Скопје, ги има и во Куманово, Прилеп, Струмица, Тетово и Штип. Runners со своја продавница од сега и во Битола. Лоцирана во објектот на Центарот за култура.

Патики, апостолки, спортска опрема, капи, шалови, ракавици, јакни и шушкавци, зимски чизми, торби, ранци, куфери, фитнес и опрема за бодибилдинг, слабеење, спортска и друг вид опрема.

За своите клиенти Runners нуди и производи во акција.

Нивните производи можете да ги погледнете на интернет страницата runners.mk. Досега сте нарачувале и онлајн, но од сега освен таа можност, ја имате приликата од блиску и лично да се запознаете со прозводите во новоотворената продавница во Битола.

Почнаа подготовките за убав изглед за престојното лето, а со Runners резултот ќе биде и повеќе од она што сте го очекувале.

Runners во Битола на атрактивна локација, во објектот на Центарот за култура.

Битолчани и битолчанки се луѓе со стил, а Runners го одржува тој епитет.

 

Share.