Променливо облачно време

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Претпладне ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, на планините слаб снег. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 15 степени.

Утре ќе има преодно стабилизирање на времето. Нов влажен и постуден бран со врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег, ќе има за време на викендот. Пообилни врнежи ќе има во сабота.

Share.