Променливо облачно време

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Преку денот променливо облачно и релативно топло со слаб до умерен западен исеверозападен ветер. Претпладне во западните делови со повремен локален дожд, a планините особено во западните делови ќе има повремени и локални врнежи ид снег.
Максималната температура ќе достигне од 8 до 20 степени.

До среда сеуште ќе има услови за повремени врнежи од дожд, на повисоките планини од снег. Од четврток се очекува преодно стабилизирање на времето кај нас.

Share.