Променливо облачно време

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег, особено во западните делови (околу 15 л/м2).Ќе дува умерен повремено засилен западен и северозападен ветер.
Дневните температури од  8 до 17 степени. Во Битола до 11 степени.

Потоа, до недела времето ќе биде стабилно, суво и релативно топло за овој период од годината.
Ваквите временски услови ќе предизвикаат интензивно топење на снежната покривка, особено на планините.

Share.