Променливо облачно време

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Умерено до значително облачно. Повеќе сончеви периоди ќе има во централните делови, а во крајните западни и источни делови ќе има локален дожд и услови за ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено изразен на југот од земјава. Температурата ќе достигне од 11 до 19 степени.

Утре и во четврток во поголем дел од земјава ќе се задржи суво време. Нови врнежи од дожд се очекуваат во петок, а особено за време на викендот кога повторно ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Share.