Променливо облачно време

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Денеска времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во југоисточните делови ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Дневната температура ќе се движи од 13 до 22 степени.

Метеоролозите за утре и понеделник најавуваат сончево време и дневни температури од 15 до 23 степени.

Share.