Путин му ја честита победата на новиот претседател на Куба

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Кремљ соопшти дека рускиот претседател Владимир Путин имал телефонски разговор со новиот претседател на Куба Мигел Диаз-Канел и поранешниот претседател на таа земја Раул Кастро.

На официјалната интернет страница на Кремљ објавено е дека Путин му честитал изборот на Диаз-Канел, како и неговиот роденден и порачал дека Русија е подготвена да и помогне на власта во Куба да ја модернизира економијата.

sitel.com.mk

Share.