Разбојништво во продавница во Битола

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 10.10.2018 година околу 21.50 часот во маркет на улица „Солунска“ во Битола две непознати лица извршиле разбојништво. Сторителите со закана со огнено оружје од вработената одзеле околу 65.000 денари, по што побегнале. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот, соопшти МВР.

фото: илустрација

Share.