Разрешени сите потпретседатели на СДСМ и генералниот секретар на партијата

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Централниот одбор на СДСМ вечерва на својата седници од функцијата потпретседатели на партијата ги разреши Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски, Фросина Ташевска-Ременски, Петре Шилегов, Мухамед Зекири и Благој Бочварски.

Исто така беше разрешен и генералниот секретар на партијата Александар Кирацовски и на негово место е назначен Љупчо Николовски актуелниот министер за земјоделие.

Разрешена е и Цветанка Ласкова претседателката на Форумот на жени.

Претходниве денови Заев ги разреши 78-те претседатели на општински организации на партијата.

 

Share.