Разрешувањето на Мизрахи на собраниска седница

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Претседателот на Собранието Талат Џафери за денеска ја закажа седницата за предлогот за разрешување на техничката министерка за труд Рашела Мизрахи.

Разрешувањето на Мизрахи го побара техничкиот премиер Оливер Спасовски затоа што Мизрахи го крши Уставот со тоа што не го почитува уставното име на државата.

Мизрахи која е во техничката влада е предлог на ВМРО-ДПМНЕ.

Седницата е закажана за 15 часот.

Share.