Реакција на Пировска

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

По вчерашната изјавата на премиерот Заев, реагираше  на извршната директорка на Хелсиншкиот комитет  Уранија Пировска.

Таа на својот фејзбук профил напиша дека  „сѐ што се правело досега било тешка демагогија“.

„Гнасно по многу основи! Толку од прифаќањето на различностите и нивното почитување! Тешка демагогија било сѐ што се збореше и правеше претходно! НЕ, Зоран Заев, ЛГБТИ-заедницата нема да ти прости!“, напиша Пировска.

Share.