Реми на Еурофарм Работник против моќниот Металург

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во третото коло од плеј-офот, Металург амбициозниот тим на Еурофарм Работник, пред 3.000 свои навивачи ремизираше со Металург, 27-27. Металург, кој зад себе има многу натпревари со висока резултатска тензија, на крајот пресуди, а Халил Јагањац постигна израмнувачки гол во последната секунда.

Спортска сала: „Младост“ во Битола. Гледачи: 3000.

Еурофарм Работник:

Умовист, Ивановски, Ојлески 2, Трајковски, Пецаковски, Талевски, Чурлевски, Мојсоски 2, Мемиќ 1, Кукоски, Крстевски 1, Дрогришки 10, Граџан 3, Кузманоски 4, Петровски 4, Мскхвилидзе. Седмерци: 1/3. Исклучувања: 12 мин.

Металург:

Томовски, Даниловски, Маџовски, Јагањац 5, Димитриоски 1, Токиќ 3, Серафимов, Кузмановски 6, Илиќ 5, Велковски 4, Пешевски 1, Палевски 1, Гуглета 1, Матијашиќ, Лазаревски, Арсеновски. Седмерци: 4/5. Исклучувања: 8 мин.

Судии: Дејан и Димитар Георгиевски од Скопје.

Делегат: Камер Металари од Скопје.

Share.