Реми на Пелистер пред своите гледачи против Скопје

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Екипата на Пелистер одигра само 0-0 пред своите гледачи против Скопје во натпревар од 22.коло на Првата македонска фудбалска лига.

Резултати:
ВАРДАР – СИЛЕКС 2-3
АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ – РЕНОВА 1-1
ПЕЛИСТЕР – СКОПЈЕ 0-0
ШКУПИ – РАБОТНИЧКИ 1-1
ШКЕНДИЈА – ПОБЕДА 3-0.

Табела:
1 ШКЕНДИЈА 56 бодови
2 ВАРДАР 42
3 СИЛЕКС 35 (-2)
4 РАБОТНИЧКИ 28
5 ШКУПИ 28
6 АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 27
7 РЕНОВА 22
8 ПЕЛИСТЕР 21 (-1)
9 ПОБЕДА 21
10 СКОПЈЕ 13 (-1)

Share.