Седум загинати во уривање на трговски центар во Мексико

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Најмалку 7 лица загинаа а околу 15 се повредени откако трговски центар при изградба се срушил во мексиканскиот град Монтереј.

Две лица се извлечени живи под рушевините, а најмалку 10 лица се водат како исчезнати. Ангажирани се 150 спасувачи да трагаат по исчезнатите.

Работите на трикатната зграда во главниот град на државата Нов Леон ги спроведувале без неопходните дозволи, велат официјалните претставници

Share.