Секуловски си замина, Хусеин нов тренер на Пелистер

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Спогодбен раскин на тренерот Маријан Секуловски со клубот. До крајот на сезоната екипата ќе ја води еден од неговите помошници Неџат Хусеин. Фудбалскиот клуб Пелистер се наоѓа во незавидна ситуација, грчевито се бори за опстанок во првата лига, но ќе игра во финалето на купот.

Share.