Села бара 500 илјади евра отштета за претрпениот страв

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Зијадин Села бара безмалку 500.000 евра отштета за нападот во Собранието лани на 27 април. На денешното рочиште во Основниот суд , неговиот адвокат Абедин Абдули рече дека оштетениот Села бара 30 милиони денари отштета.

Адвокатот прецизираше дека во оваа сума се опфатени трошоците за лекување како и физичката болка, душевните повреди, претрпениот страв и болка и повредата на личниот идентитет.

Share.