Села не го дава Министерството за здравство

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Зијадин Села од Алијансата на Албанците не се откажува од министерството за здравство. По средбата со премиерот Зоран Заев на која станало збор дали Алијансата на Албанците ќе остане во Владата, Села рече дека ќе го кажат својот став по изборот на нов министер за здравство.

Владата неделава потврди дека за министер за здравство ќе го предложат Венко Филипче.

 

Share.