Сестрата на холандската кралица пронајдена мртва во Аргентина

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Помладата сестра на холандската кралица Максима починала во нејзиниот дом во аргентинскиот главен град, пренесуваат светските медиуми.

Инес Зорејета имаше 33 години. Според досегашните информации таа си го одзела животот.

Таа беше деверуша на свадбата на нејзината сестра со тогашниот принц Вилем Александер во 2002 година и е кума на нивната најстара ќерка, принцезата Ариан.

 

Share.