Се запали и изгоре автобус на влез во Белград

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Вистинска драма се одвивала на автопатот во близина на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград каде се запалил и изгорел автобус со хрватска регистарска табличка, јавуваат српските медиуми.

Според информациите, автобусот полн со туристи од Хрватска се запалил и изгорел на автопатот Белград–Шид.

За среќа во пожарот нема повредени, потврдиле од Министерството за внатрешни работи на Србија.

Share.