Се слави првата победа на Европското во ракомет

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Победата на Македонија над Словенија беше причина за голема радост кај фановите од Македонија кои добија причина плус за добро расположение. Голем број битолчани се наоѓаа вчера на трибините за да ја бодрат нашата репрезентација.

Share.