Се урна воен авион во Џорџија, најмалку девет мртви

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Најмалку девет луѓе загинаа откако се урна товарен авион на американската Национална гарда во близина на аеродром во Савана, во државата Џорџија.

Според портпарол на Гардата, авионот бил на пат кон Туксон, Аризона. Локалниот весник Савана морнинг њуз објави дека се урнал авион од типот Ц-130 во близина на раскрсница меѓу два автопати.

(Миа)

Share.