Силен земјотрес го погоди Тајван

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Најмалку две лица загинаа, а над сто се повредени во земјотресот со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала што вечерва го погоди Тајван

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 9,5 километри, 21 километар североисточно од областа Хуалиен.

Share.