Силен земјотрес ја погоди Британска Колумбија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Земјотрес со интензитет од 6,7 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди подрачјето на канадската провинција Британска Колумбија, соопшти американскиот Геолошки институт.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 33 километри, околу 190 километри југозападно од градот Порт Харди на островот Ванкувер.

Share.