Силен земјотрес ја погоди Папуа Нова

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Земјотрес со јачина од 7,5 степени по Рихтер ја погоди Папуа Нова Гвинеја, информира Институтот за топографија во САД.

Како што пренесуваат новинските агенции,  земјотресот е регистриран на длабочина од 35 километри, а засега нема информации за штета и можни жртви

Share.