Силна експлозија во Париз

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Силна експлозија го потресе пред малку центарот на Париз.

На улиците има уништени автомобили и оштетени згради . Не е познато дали има и повредени лица. Експлозијатас е случила во деветиот кварт во централното градско подрачје.

Најмалку една зграда е во пламен , а спасувачките екипи се на терен . Најверојатна причина за несреќата е истекувањето на плин во пекарницата на приземјето на зградата во пламен.

kanal5.com.mk

Share.