Силни земјотреси ја погодија Индонезија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Два силни земјотреси со јачина од шест и 6,6 степени денеска ја погодија областа јужно од индонезискиот град Раб, на островот Сумбава, а опасност од цунами не е објавена.

За сега нема извештаи за евентуална штета или повредени луѓе.

Минатата година во Индонезија во серија земјотреси и цунами загинаа повеќе од 3.000 луѓе.

Share.